г. Киев, ст. м. Героев Днепра

Оболонский проспект 52

+38 (096) 688 14 18

+38 (068) 340 42 19

Що таке пам’ятник?

Пам’ятник – це споруда або іншого роду предмет, який розміщують на могилі з метою увіковічування пам’яті про померлого. На пам’ятнику зазвичай написані особисті дані людини – її прізвище, ім’я та по батькові, також дата народження, дата смерті та епітафії, тобто короткі написи на честь похованої особи.

На сучасних пам’ятниках нерідко можна побачити портрет людини, зазвичай змальований з її фотографії, а також різноманітне художнє оформлення у вигляді ангелів, хрестів, храмів, ікон та пейзажів. Найбільш поширені форми гранітних пам’ятників:

  • стела (довгаста плита або стовп з написами чи іншим художнім оформленням),
  • арка,
  • хрест та обеліск (стовп з гранями, який звужується доверху).

Стела є найбільш розповсюдженою серед поховань в західних країнах. Інколи можна побачити надгробні пам’ятники у вигляді скульптур. Такі надгробки є на могилах багатих або відомих людей. Найпоширенішим видом пам’ятних скульптур є статуя, а особливо її верхня частина – бюст.

Часто, пам’ятник представляє історію цілого роду чи покоління. Вважається, що місце поховання наділене особливою силою, куди з метою вшанування своїх предків приходять родичі різного віку і різних поколінь. Саме з цієї причини люди стараються ховати своїх близьких не далеко один від одного, а поруч. Найчастіше можна побачити, як в одному місці поховане подружжя.

Історія пам'ятників

Археологи віднайшли перші пам’ятники (надгробні плити), які були споруджені ще у кам’яному віці. Ці надгробки зазвичай мають вигляд необроблених кам’яних брил, які мало чим відрізняються від звичайних уламків гірської породи.

надгробні плити

Багато цікавої інформації про перші пам’ятники було знайдено також на території Давнього Риму. Розкопки показують, що римляни в якості пам’ятника встановлювали на могилу невеликий камінь і викарбовували на ньому інформацію, яка стосувалась померлої особи . Таким чином вони вшановували пам’ять про цю людину, а викарбувані відомості допомагали їм віднайти місце її поховання. Згодом у цій місцевості почали з’являтись пам’ятники у вигляді арки, які беруть свій початок на сході, а саме в Давній Месопотамії.

У Стародавньому Єгипті пам’ятними надгробками були всім відомі піраміди, які досі захоплюють нас своїм виглядом і розмірами. Такі величезні кам’яні споруди будувались виключно для фараонів та найближчого їх оточення. Ці величні будівлі робились для того, щоб фараони, як вважалось, могли жити в них після своєї смерті і були по суті “домами після життя”. Піраміди вважаються одним із семи чудес світу.

Пізніше, в середні віки стали з’являтись меморіали у вигляді хреста, найчастіше дерев’яного. Оскільки догмати християнської релігії наполягали на скромному оформленні могили померлої людини, якою б вона не  була, то пам’ятники були також скромними і простими.

Головна мета пам’ятника

Врешті-решт, головна мета пам’ятника, який встановлюють на могилі померлої особи – показати, що цю особу любили і завжди будуть пам’ятати про неї. Нерідко пам’ятні споруди несуть інформацію про релігію, яку сповідувала людина. В теперішній час дерев’яні хрести встановлюють лише як тимчасовий пам’ятний знак на могилі.

хрест

У період правління царів виготовлення надгробків і пам’ятників стало розвиватись як окреме ремесло. Заможні люди захоплювались цим і замовляли різного роду фігурні плити з нанесеними на них витонченими орнаментами, барвистими прикрасами та красномовними епітафіями. Епітафії походять ще з Давньої Греції і на початку містили тільки основні відомості про людину: її ім’я, вік і життя. Згодом епітафії набули віршованої форми. Поетичні вислови складались на честь померлого і були виявом поваги до нього.

Памятники из гранита

В сучасному світі замовити пам’ятник на могилу для своїх близьких може дозволити собі майже кожна людина.  Найбільш доступним і водночас якісним та міцним матеріалом для виготовлення пам’ятних монументів є граніт. Пам’ятники з граніту мають гарний вигляд. Вони також можуть мати різний колір. На них наносять красиві малюнки. Граніт можна полірувати, від чого він набуває гарного блиску. Матеріал сам по собі характеризується високою міцністю і є надзвичайно довговічним.

Гранітна майстерня "Обеліск" пропонує широкий вибір матеріалів для виготовлення ритуальних гранітних пам’ятників різних форм а також різноманітні послуги щодо їх оформлення.